+420 774 404 143 | |
Volejte PO-PÁ 7-14:30 |
Životodárný kyslík
Kyslík je velmi potřebný prvek, jež se v jezírku účastní nepřeberného množství procesů. Jako každý živočich co jej potřebuje k životu, tak ani ryby nejsou výjimkou.
Záleží to na druhu, některé druhy jsou náchylnější na nedostatek (jelec, pstruh) více než jiné (kapr, karas, lín). Mimo jiné se kyslík účastní mnoha chemických pochodů, je hlavním faktorem oxidace.
V jezírku bývá největší deficit kyslíku vždy před rozedněním. Je to díky rostlinám, které za světla kyslík vytvářejí a v noci jej spotřebovávají. Jak již bylo zmíněno kyslík se účastní mnoha reakcí-oxidací, ve vodě jej spotřebovávají ryby, rostliny, bakterie a zbytky odumřelé organické hmoty (listy, řasy, krmivo, rybí exkrementy atd.) Proto je velmi důležité zajistit příjem kyslíku při aplikaci přípravků likvidujících řasy, jelikož odumřelá řasa se začne rozkládat a spotřebovávat kyslík.
Může dojít k poklesu jeho množství a následnému deficitu , kdy mohou být ohrožení rybí obyvatelé jezírka.. Proto je dobré provádět tyto zásahy v dopoledních hodinách a mít zapnutou filtraci potažmo vzduchování.